Pasaulē prezentēts piektās paaudzes leģendārais Grand Cherokee SUV

11 October 2021

Leģendāro JEEP automašīnu ražotājs, kas svin savu 80. gadadienu, šonedēļ prezentēja piektās paaudzes “Grand Cherokee” automobiļus ar modernām tehnoloģijām un jaunu dizainu, kā arī “Trailhawk” modeli, kas īpaši radīts bezceļiem, un hibrīda piedziņas sistēmu, kas ļauj automašīnu pilsētā darbināt tikai ar elektrisko piedziņu.

Autovadītājiem būs iespēja izvēlēties starp piecām dažādām “Grand Cherokee” versijām: “Laredo, Limited”, “Overland”, “Summit” un “Trailhawk””, kas īpaši radīta bezceļiem, vai “Grand Cherokee” pagarināto versiju ar trīs sēdvietu rindām. Tāpat pieejami arī dažādi dzinēju veidi.

“Šis ir viens no ražotāja gaidītākajiem jaunumiem, kas mūsu valsti sasniegs jau nākamā gada sākumā. Mēs saasinām konkurenci ar citiem vieglajiem apvidus automobiļiem, piedāvājot modernas tehnoloģijas, ekskluzīvu dizainu, luksusu, braukšanas komfortu, nevainojamu visu riteņu piedziņas sistēmu un ārkārtīgi pievilcīgas ekspluatācijas izmaksas, kā arī iespēju pārvietoties ar nulli kaitīgo izmešu,” tirdzniecības vadītājs Rihards Mežoks.

Viņš norāda, ka ar šo debiju “Grand Cherokee” vēsturē tiek atvērta jauna lappuse, automobiļiem kļūstot videi draudzīgākiem un aprīkotiem ar gandrīz 380 ZS divu veidu hibrīda sistēmām, kas ļauj tikai ar elektrību nobraukt 40 kilometrus, bet trīs dažādi braukšanas režīmi – hybrid, electric un e-self – ļaus automobilim pilsētā pārvietoties ar ārkārtīgi zemu degvielas patēriņu.

“Šis ir otrs ražotāja modelis pēc jaunā “Wrangler” ar elektrisko piedziņas sistēmu, kas uzstādīta starp ātrumkārbu un iekšdedzes dzinēju,” stāsta Mežoks.

“Grand Cherokee” būs aprīkots ar nākamās paaudzes četru riteņu piedziņas sistēmām “Quadra Trac 1”, “Quadra Trac 2” un “Quadra Drive 2”, hidraulisko gudro balstiekārtu “Quadra Lift”, kas ļauj jums pacelt automašīnu līdz pat 28,7 cm augstumā un pārvarēt ūdens šķēršļus pat 61 cm dziļumā. Visi modeļi būs aprīkoti ar astoņu pārnesumu automātiskajām ātrumkārbām.

Jaunais “Grand Cherokee” tirgū debitēs ar vairākiem dzinēju veidiem: 2.0 litru četru cilindru dzinējs ar divām turbīnām, hibrīda piedziņas sistēma ar iekšdedzes un elektrisko dzinēju, kā arī jaudīgākā versija – leģendārais V8 5.7 litru dzinējs ar 375 ZS jaudu. Tāpat “Grand Cherokee” būs aprīkots ar 3.0 litru V6 benzīna dzinēju.

Apvidus automobiļi būs aprīkoti ar modernām drošības sistēmām – video kamerām, šķēršļu sensoriem, satiksmes kontroles sistēmu, gājēju noteikšanas sistēmu, joslas saglabāšanas sistēmu un nakts redzamības kamerām. Tāpat ir arī īpaši multimediju risinājumi – 25,4 cm skārienjūtīgais ekrāns priekšā, lai kontrolētu automašīnas darbību, divi 25,6 cm ekrāni aizmugurē, “Apple Car Play” un “Android Audio” funkcijas, mobilo ierīču bezvadu lādēšana, Wi-Fi savienojums un 17 “Macintosh” audio sistēmas 950 W skaļruņi.

Automobiļu interjerā izmantota augstas kvalitātes īpašas ādas, alumīnija un koka apdare.