Baltijas valstīs tiks prezentēts jaunais Jeep Gladiator pikaps

08 March 2021

Pēc vairāku gadu desmitu pārtraukuma apvidus automobiļu ražotājs Jeep ir radījis jaunu pikapa modeli. Jaunais Jeep Gladiator ir pirmais modelis Eiropā ar šādu virsbūves tipu. Pikaps veidots uz ikoniskā Jeep Wrangler bāzes, un tas izceļas gan ar jaunām stila un dizaina iezīmēm, gan mūsdienīgu tehnoloģisko aprīkojumu un plašiem drošības risinājumiem.

Leģenda atdzimst

Jeep Gladiator tiek ražots uz ikoniskā Jeep Wrangler bāzes, tāpēc tam ir ietilpīgas un jaudīgas automašīnas iezīmes, padarot to lieliski piemērotu braukšanai bezceļa apstākļos. Ražotājs izceļ, ka Gladiator, tāpat kā citi Jeep modeļi, sniegs vadītājam nepieredzētu brīvības sajūtu, braucot pa dažāda seguma ceļiem.

stāsta, ka, Jeep Wrangler automašīnas vienmēr izcēlušās ar savām spējām, braucot bezceļa apstākļos. “Tomēr esam novērojuši, ka arvien biežāk, stila tendencēm mainoties, autovadītāji izvēlas apvidus transportlīdzekļus arī to izskata dēļ. Pielāgojoties patērētāju prasībām, mainās arī auto iespējas, piemēram, jaunajam Gladiator modelim var viegli pielāgot papildu aizsargus, vinču, glabāšanas sistēmas un īpašus riteņus. Tāpat tam ir iespējams izvēlēties arī autentiskus Jeep stila aksesuārus, kas ļauj viegli mainīt auto ārējo izskatu un pielāgot to autovadītāja dzīvesveidam un gaumei,” stāsta R. Mežoks. Jaunajam Gladiator, tāpat kā leģendārajam Wrangler, ir īpaši veidota vējstikla un jumta konstrukcija, tāpēc automašīnu var vadīt gan bez jumta, gan ar mīkstu vai cietu jumta segumu.

Gatavs arī smagiem izaicinājumiem

Eiropā pieejamais jaunais Jeep Gladiator ir aprīkots ar trīs litru V6 turbodīzeļa motoru, kas nodrošina līdz 264 ZS jaudu un 600 Nm griezes momentu. Astoņu pakāpju automātiskā pārnesumkārba garantē transportlīdzekļa veiktspēju, braukšanas komfortu un maksimālu efektivitāti ar zemāku degvielas patēriņu.

Tikmēr jaunākās paaudzes “4×4 Selec-Trac” pilnpiedziņas sistēma ņem vērā vadītāja braukšanas stilu un vides apstākļus, tāpēc Gladiator spēj vienmērīgi braukt pa dubļiem, kalnainu reljefu, sniegu un pat smiltīm. Jaunais Gladiator izceļas arī ar augstāko vilces jaudu savā kategorijā – šis apvidus transportlīdzeklis spēj vilkt piekabi, kas sver vairāk nekā 2,7 tonnas.

Automašīnas priekšpusē izvietotā kamera ir vēl viena unikāla aprīkojuma daļa Eiropas pikapu segmentā. Pateicoties tai, Gladiator vadītājs var skaidri redzēt mašīnas priekšā esošos objektus, kas ir īpaši noderīgi, braucot bezceļa apstākļos. Kamera, kas uzstādīta uz automašīnas priekšējā režģa, ļauj ērti pārredzēt ceļu ekrānā, tādējādi nodrošinot vieglu izvairīšanos no bedrēm un šķēršļiem. Gladiator kamera aprīkota ar pašattīrīšanās funkciju, kas nodrošina skaidru attēlu jebkuros laika apstākļos.

Visaptveroša drošība ar 65 risinājumiem

Jaunais Jeep Gladiator aizsargā autovadītāju ne tikai bezceļa apstākļos, bet arī jebkurā ikdienas braucienā – automašīnā ir 65 aktīvās un pasīvās drošības sistēmas, un tai pēc izvēles var pievienot arī papildu aktīvās drošības sistēmas, kas nodrošina komfortu un uzticamību ikdienā. Piemēram, aklās zonas uzraudzības sistēma uztver citas automašīnas pat tad, ja vadītājs tās vēl neredz sānu spogulī. Adaptīvā kruīza kontroles sistēma pielāgojas priekšā braucošās automašīnas ātrumam, tādējādi atvieglojot tālus braucienus. Tikmēr frontālās sadursmes brīdināšanas sistēma paziņo par negaidītiem šķēršļiem uz ceļa, savukārt, uz ceļa iestājoties tumsai, automašīnai automātiski tiek ieslēgti tālās gaismas lukturi.

Sekojot līdzi tehnoloģiju attīstībai, Jeep Gladiator ir aprīkots arī ar dažādiem risinājumiem ērtākiem braucieniem. Auto pieejama “Uconnect” jaunākās paaudzes multivides un navigācijas sistēma ar 8,4 collu skārienjutīgu ekrānu. Informācijas panelis aprīkots ar krāsainu 7 collu ekrānu, kas vadītājam ir ļoti ērti lietojams jebkurā situācijā. Tāpat automašīnas sistēma nemanāmi savienojas ar viedtālruni, tāpēc autovadītājs var braukt droši, nevienā mirklī nenovēršot skatienu no ceļa.

Jaunā Jeep Gladiator cena Baltijas valstīs būs sākot no 64 990 eiro.